HAKKINDA

            Gülten DEMİRDÖVEN
Psikolog / Psk.Danışman - İstanbul
Çocuk Psikoloğu (Çocuk -Ergen- Aile Danışmanı)

 

      1960 İstanbu doğumludur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans, İstanbul Üniversitesi Klinik Psikolojisi yüksek lisans mezunudur. Stajını İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri  bölümün de yapmıştır.

 

      35 yıl süresince Fransız La Paix Psikiyatri hastanesi ile çeşitli Psikolojik Danışmanlık ve özel eğitim merkezlerinde klinik psikolog ve eğitim koordinatörlüğü görevlerini yürüttüm.

    Gaye Sevgi Rehabilitasyon merkezini 1994’te kurdum ve halen yönetim kurulu başkanlığı ve eğitim koordinatörlüğüne devam etmekteyim.

       Halen Psikodestek danışmanlık merkezinde çocuk, ergenlerle çalışmaktayım, Çalışma alanlarım, çocuk ve ergenlerde davranış bozuklukları, takıntılar, anksiyete, öğrenme güçlükleri, otizm, güdü kontrolü, anne-baba ve çocuk iletişimidir. Ayrıca psikolog/psikolojik danışman ve özel eğitim uzmanlarına test, ölçek ve envanter eğitimleri verme faaliyetlerini yürütmekteyim.
ALDIĞI EĞİTİM VE SEMİNERLER

http://www.randevual.com/images/bullet.gif İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans

http://www.randevual.com/images/bullet.gif İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans

http://www.randevual.com/images/bullet.gif İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Asım Cenani’den Kromozom anomalileri genetik semineri,
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Nöropsikiyatrik hastalıklarda genetik yatkınlıklar eğitimi,
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Tek kromozom anomalileri, multifaktoriyel kalıtım gösteren hastalıklar (Prof. Dr. Asım Cenani ve Uz. Dr. Tahir Dehgan)
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Yaygın gelişim bozuklukları (otizm, Asberger, Frojil x, Turner, West sendromu) (Angelman, Williams)
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Psikodrama,
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Kognitif Terapi
http://www.randevual.com/images/bullet.gif Şema Terapi eğitimleri.


Desing By Jack Bulowski